Logu “siltā montāža”

Soudal Window System dod mums iespēju pareizi iemontēt logu ailē, veicot tā saucamo „silto montāžu”. Šī sistēma veido efektīvu un drošu loga hermetizāciju ailē, ievērojot principu „iekšpusē hermētiskāk nekā ārpusē”. Tvaiku necaurlaidīgo un difūzijas lentu izmantošana – šī ir vienīgā metode kā aizsargāt poliuretāna putu slāni no apkārtējās vides mitruma iekļūšanas. Tikai sausām putām piemīt atbilstoši siltuma izolējošie un akustiskie parametri.

Virsmas sagatavošana

Loga ailei ir jābūt gludai un noturīgai, lai spētu nodrošināt pareizu un efektīvu lentu piestiprināšanu. Nelīdzenas pamatnes, piem., keramiskās, nepieciešams izlīdzināt ar speciālu maisījumu, tad apstrādāt ar grunti (piem., grunts Deep Primer WBPR-21P – nožūšanas laiks aptuveni 20 min.)

Lentu piestiprināšana pie rāmja

Pielīmēt tvaiku necaurlaidīgo hidroizolējošo lentu (sarkanā krāsā) iekšējā zonā un tvaiku caurlaidīgo difūzijas lentu (baltā krāsā) ārējā zonā . Stūros atstāt pielaidumus aptuveni 4 cm, tā saucamās „ausis”, izmantot attiecīgās līmes lentas nofiksēšanai.

Loga izlīdzināšana un mehāniskā montāža ailē

Novietot logu ailē, izlīdzināt to horizontāli un vertikāli, nofiksēt ar montāžas ķīļu palīdzību. Mehāniski nostiprināt ar enkuriem, dībeļiem vai konsolēm (nosaka logu ražotājs).

Tvaiku caurlaidīgās lentas pielīmēšana ārējā zonā

Noņemt aizsarglentu un pielīmēt to pie sausas un iepriekš gruntētas ailes. Tad pēc uzmanīgas lentas lipīgā butila slāņa piespiešanas – spēcīgi pierullēt to pie ailes ar gumijas rullīti, tādējādi nodrošinot spēcīgu savienojumu. Lentu nepieciešams pasargāt no atmosfēras iedarbības 3 mēnešu laikā no montāžas sākuma.

Spraugu aizpildīšana ar montāžas putām

Spraugas starp aili un loga rāmi nepieciešams pilnībā aizpildīt ar elastīgu izolējošu materiālu, kas kompensē loga rāmja kustību, kas rodas temperatūras un apkārtējās atmosfēras svārstību izmaiņu rezultātā. Vislabākos rezultātus šai jomā sniedz augstvērtīgas poliuretāna putas. Vadoties pēc konstrukciju specifikas un logu novietojuma izmantojamas šādas putas: Soudafoam ProfessionalSoudafoam МаxiSoudafoam Low Expansion, Flexifoam. Pirms putu uzklāšanas nedaudz samitrināt virsmu – tas paātrinās polimerizācijas procesu un uzlabos putu šūnu struktūru. Spraugas aizpildīt tikai daļēji, jo cietēšanas procesā  tās izpletīsies. Ievērot lai vienas kārtas biezums nepārsniegtu vairāk par 3 cm.  Pēc putu sacietēšanas lieko materiālu uzmanīgi nogriezt.

Tvaiku necaurlaidīgās lentas pielīmēšana ailei iekšējā zonā

Tvaiku necaurlaidīgā (sarkanā) lenta aizsargā poliuretāna putas no mitruma iekļūšanas no iekštelpām. Noņemt balto aizsarglentu un pielīmēt pie sausas un iepriekš gruntētas ailes. Tad spēcīgi pierullēt to pie ailes ar gumijas rullīti. Pēc pielīmēšanas lentai cieši jāpieguļ pie pamatnes visa perimetra garumā. Nepieciešamības gadījumā vietās, kur logs nostiprināts mehāniski, vai ir kādi citi nelīdzenumi vai izciļņi – papildus izmantot līmi Vapourseal.